Projektový den na téma Vánoce

V čase adventním - v pondělí 9. prosince 2013 - proběhl na naší škole první projektový den tohoto školního roku. Téma se nabízelo samo, přívlastek EKO jsme k Vánocům připojili vzhledem k tomu, že mnohé vánoční výrobky byly vyráběné z odpadových nebo přírodních materiálů, což nám také krásně zapadlo do celoročního konceptu mezinárodního projektu WASTE (informace v předchozích příspěvcích). Žáci 2. - 5. a 6. - 9. ročníků byli namixováni do skupin podle svého zájmu o workshop k jednotlivým učitelům, kde se naučili např.:

• věnce z popcornu,
  • ptačí krmítka,
  • ozdoby a přáníčka z přírodnin, těstovin, plíšků, semínek
    a luštěnin, „žehličkovou“ metodou...,
  • vánoční vystřihovánky,
  • kaštanové variace,
  • bramborový salát,
  • zdobění perníčků,
  • tradiční zvyky jiných zemí (i v anglickém jazyce),
  • poznávat pohádky,
  • hrát pantomimu (vánoční činnosti),
  • připravit „potravinové ozdoby“ pro zvěř,
  • vyrobit vlastní svíčky.

Téměř všem zúčastněným patří pochvala za jejich přípravu, nasazení a zájem o zadané kreativně-naučné úkoly. Ti, kteří nepřistoupili k přípravě pomůcek a materiálu zodpovědně, jsou třídním učitelům známi a nemohou počítat s tím, že budou vybíráni k případné reprezentaci školy. Další projektový den nás čeká 22. dubna, kdy se slaví mezinárodní Den Země.

fotogalerie - na jejich webu je prázdná..Možná fotky na FTP ?

L. Ondráčková, ředitelka