Průřezová témata

20.5.2022

Žáci II. stupně zpracovávali v rámci průřezových témat rozmanité projekty.

Rozmanitost ekosystémů

V 6. ročních žáci zpracovávali v rámci průřezového tématu environmentální výchova projekt na téma „rozmanitost ekosystémů“. Úkolem bylo vybrat si jednu z přírodních krajin a tu zpracovat na čtvrtku nebo jako 3D model do krabice. Žáci přišli až na výjimky dobře připravení a práce se jim povedly.

Mgr. Hana Vaňková, Ing. Světlana Hřibalová

Anketa 8. ročníků

Dne 24. a 26. května se konal projekt v rámci průřezového tématu MV – Anketa pro občany města Varnsdorfu.

Třídy 8.A a 8.B si připravily sadu šesti otázek a možnosti odpovědí. Byly zde i otázky otevřené, kde odpovědi žáci pečlivě zaznamenali do svých bloků. Šest otázek položených občanům žáci zpracovali v PowerPointu. Výsledky graficky znázornili do kruhových a sloupcových diagramů. Vše na závěr odprezentovali a každou otázku okomentovali. Na závěr zhodnotili svůj celkový pocit z ankety a pocit z komunikace s občany města.

Obě třídy k projektu přistupovaly zodpovědně, předem se dostatečně připravily a na veřejnosti se chovaly slušně. Největší ohlas z celého projektu získalo samotné pokládání konkrétních otázek občanům. Žáci byli nadšeni, většina lidí ochotně žákům odpovídala.

Mgr. Bc. Nikola Kalvachová

Žijeme v Evropě

V 7.B proběhl další projekt, tentokrát v rámci průřezového tématu „výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech“. Žáci si měli vybrat jeden evropský stát a zpracovat údaje o něm na čtvrtku. Žáci přišli na projekt výborně připraveni, a dle toho jejich výsledné práce také vypadaly. Všechny moc chválím za práci během celého dne.

Mgr. Hana Vaňková