Pohár rozhlasu

10.5.2022

Ve čtvrtek 5. 5. 2022 se týmy složené z žáků a žákyň II. stupně naší ZŠ zúčastnily atletické soutěže, 30. ROČNÍKU POHÁRU ROZHLASU.

Naši školu reprezentovali:

V kategorii mladších žákyň: Kalvachová Nikol, Mádlová Viktorie, Horčičková Bára, Eichlerová Agáta, Gerhátová Marie, Baranovská Zuzana, Kubicová Marie, Němcová Tina, Vlková Valerie, Sedláčková Nela, Adámková Anna Marie.

V kategorii starších žákyň: Tomancová Karolína, Zimová Kristýna, Nováčková Nikola, Štefanová Tereza, Eichlerová Eliška, Plíhalová Simona, Fazekasová Barbora, Miloschewitschová Martina, Vlčková Rozálie, Žišková Simona, Pokorná Natálie.

V kategorii mladších žáků: Kubr Michal, Sobotka Ondřej, Jordák Šimon, Pípa Lukáš, Němec Adam, Přibyl Martin, Hanzalík Filip, Hentschel David, Miler Jakub, Zajíček Ondřej.

V kategorii starších žáků: Hejný Matěj, Prystajovyč Dmytro, Flugr Pavel, Starý Jan, Polák Ladislav, Mádl Sebastien, Brož Martin, Průša Michal, Ziesemann Filip.

Obecně musíme naše žáky a žačky pochválit za pozitivní a zodpovědný přístup ke sportovní soutěži.

Více se dařilo týmu chlapců, přičemž mladší žáci svou kategorii vyhráli a postoupili tak na krajské kolo, které se bude konat 25. 5. 2022 v Ústí nad Labem! Dále naši starší žáci 8. – 9. ročníku obsadili pěkné druhé místo a starší žákyně místo třetí.

Během sportovní akce padlo několik skvělých výkonů a také osobních a soutěžních rekordů, o které se postarali naši žáci. Zejména v kategorii mladších žáků zcela dominovali naši svěřenci.

Ve svých disciplínách dominovali postupně Filip Hanzalík, který nejdříve zvítězil s časem 7,57 v běhu na 60 m a chvilku poté dokázal překonat osobní rekord ve skoku dalekém, a to skokem dlouhým 5,42 m. Dále Matin Přibyl, který svým časem 3:15,49 dokázal zvítězit v běhu na 1000 m a druhého nejlepšího závodníka nechal za zády téměř o půl kola. Ve skoku vysokém zvítězil Ondřej Zajíček, který překonal laťku ve výšce 142 cm. A v hodu míčkem Jakub Miler s výkonem 57,5 m.

Mezi staršími žáky své disciplíny vyhrál také Filip Ziesemann, který ve skoku dalekém skočil 5,38 m. A ve skoku vysokém překonal laťku ve výšce 170 cm. Velmi dobré výkony také předvedli naši reprezentanti Sebastien Mádl, Jan starý a Ladislav Polák ve vrhu koulí, kdy dokázali obsadit přední příčky 3.–5. místo.

Mezi dívkami nás skvěle reprezentovaly mladší žákyně Nikol Kalvachová, Viktorie Mádlová, Marie Kubicová a Bára Horčičková. Dále pak zazářila Zuzana Baranovská, která získala 1. místo v hodu kriketovým míčkem. Další pěkné výkony předvedla skupina reprezentantek starších žákyň 8.–9. ročníku, a to Barbora Fazekasová, Nikola Nováčková, Kristýna Zimová a Simona Žišková, která v běhu na 800 m nechala vše.

Za přístup všem žákyním a žákům děkují učitelé TV.