Odznak všestrannosti olympijských vítězů “OVOV”.

10.4.2023

Ve středu 5. 4. 2023 se ve Sportovní hale Varnsdorf konalo okresní kolo soutěže Sazka Olympijský víceboj - Odznak všestrannosti olympijských vítězů “OVOV”.

Naše škola je tradičním účastníkem a v loňském roce jsme zásluhou Filipa Hanzalíka měli svého zástupce v celorepublikovém finále.

Měli jsme tedy na co navazovat.

Již od začátku školního roku byli žáci seznamování s jednotlivými disciplínami a v rámci rozvíjení všestranných pohybových dovedností byli též průběžně testováni.

Disciplíny, které byly vybrány pro okresní kolo byly 3-skok, švihadlo, hod medicinbálem, kliky a volitelně běh 1000m nebo driblink.

No, ještě než napíši výsledky, chci se zmínit o skvělé organizaci ze strany OVOV i Gymnázia Varnsdorf, kdy velká zásluha patří panu učiteli Stanislavu Hockovi. S účasti přes 300 žáků a žákyň se jedna o rekordní okresní kolo v rámci celé ČR.

Do závodu nastoupilo za naši školu celkem 38 žáků. Nominováno bylo 42, bohužel někteří na poslední chvíli svou nominaci odřekli.

No a nyní, závěrem chci pogratulovat postupujícím do Krajského kola, které se bude konat dne 4. 5 v Klášterci nad Ohří.

Těmi jsou Filip Hanzalík, Nikola Nováčková, Sebastian Mádl, Lukáš Pípa, Ella Němcová, Ema Chládková

Postupovali pouze první 2 v pořadí. Bohužel jsme měli v mnoha ročnících i třetí místa.